Parlaonica "Pravila odijevanja u školi"

Uoči  Dana škole,17.listopada 2018.god.  održana  je  parlaonica na temu  "Pravila odijevanja u školi"
 fotogalerija:

U parlaonici su sudjelovali članovi Debatnog kluba Medicinske škole u Rijeci: Jan Kukić II-7, Ana Vukas II-2 ,Nerina Jakšić III-3, Petra Agbaba III-3, Sara Jovandić III-3, Iva Jovanović III-4, Daliborka Šlat III-5, Ivona Khan III-5 ,Lorena Šarin IV-8, Lea Vukotić IV-8, Alisa Patton IV-8, Anđela Kučinić IV-8, Nicole Justinić IIV-8, Chiara Štefančić IV-8, Andre Rošić IV-8 i Doris Kedžo V-1 razred. Uz učenike u radu naše parlaonice sudjelovao je ravnatelj Medicinske škole u Rijeci  Alen Vukelić, dr  i profesorice: Silvija Barnjak koja nas je i fotografirala, Sanja Orešković, Sanda Klarin, Danijela Đurić  Perić i Andrea Rubčić .
Ova tema privukla je veliki broj učenika koji su došli gledati i slušati o čemu debatiraju njihove kolege iz škole.
U vrlo dinamičnoj raspravi učenici su govorili o svom pravu na individualnu kreativnost u odijevanju,izboru boja i stilova vrlo zrelo prihvaćajući pravo Škole kao odgojno-obrazovne institucije da donese konkretan i precizan Pravilnik o odijevanju u kojemu će se jasno i konkretno definirati "primjereno" odijevanje.Učenici smatraju da Pravilnik mora biti precizno definiran kako bi svi nastavnici mogli ujednačeno reagirati na njegovo kršenje te bi se tako izbjeglo proizvoljno tumačenje rastezljivog pojma"prihvatljivo odijevanje"u školi.
U vrlo zreloj raspravi,učenici predlažu da na Vijeću učenika izrade Prijedlog nacrta Pravilnika o odijevanju što je podržao i ravnatelj smatrajući da je najbolje da prijedlog krene od učenika kojih se to i najviše tiče a da onda Nastavničko vijeće ili stručna služba škole doradi ili u potpunosti podrži i usvoji Pravilnik.
Parlaonicu je pripremila i vodila Marica Gašo,prof.

objavio: Silvana Bićanić   datum: 22. 10. 2018.