Blagdani u Oazi

Kao i svake godine u vrijeme darivanja učenici Medicinske škole u Rijeci posjetili su Prihvatilište za beskućnike Oaza. S radošću smo se pripremali za ovaj posjet, danima smo prikupljali poklone za 14 korisnika i 7 korisnica koji su u skrbi prihvatilišta. Akcija je organizirana na način da je svaki razred naše škole sa svojim razrednicima pripremao poklon za jednoga korisnika. Puno truda, nešto odricanja, ljubavi i dobrih želja utkano je u darove koje su u utorak, 12. prosinca 2017. učenici, predstavnici svih razreda, u pratnji razrednika III-5 razreda Marijana Matejčića i organizatorice akcije Saše Uljančić donijeli u Oazu. A tamo, iznenađenje!! Široki osmjesi, pregršt veselja i radosti zbog ovog posjeta, zbog druženja i kićenja bora. Svake godine učenici naše škole u ovo blagdansko vrijeme posjećuju Oazu i zajedno s korisnicima kite bor, druže se i razmjenjuju darove. Ove godine je bilo posebno. Korisnici su pripremili kulturno-umjetnički program koji nas je razveselio, dirnuo i raznježio. Bilo je tu pjesama, recitacija i plesa. Voditelj Oaze Dean Travica nas je upoznao s poviješću i djelovanjem Oaze te nam ispričao put do i od beskućništva. Svašta smo novoga naučili, upoznali zanimljive ljude i na koncu razmijenili poklone. Mi smo naše ostavili ispod okićenog bora, a sa sobom ponijeli puno srce i rukom izrađene ukrase koje su korisnici izradili za nas i koji će sigurno naći važno mjesto na našim blagdanskim ukrasima. Zahvaljujemo svim razrednicima i učenicima što su i ove godine pokazali veliko srce Medicinske škole u Rijeci, te se zahvaljujemo korisnicima Prihvatilišta Oaza i njihovim djelatnicima što su nas tako toplo dočekali i primili. Hvala našim dragim kolegicama Silvani Bićanić koja je darove čuvala u knjižnici škole i Mariji Bukvić na pripremi poklona. Svima koji su sudjelovali u ovoj već tradicionalnoj akciji nosimo veliko hvala i pozdrave iz Oaze!

objavio: Mirjana Lončar   datum: 12. 12. 2017.