Stručni izlet učenika II-3 i IV-3 razreda smjer veterinarski tehničar

Već tradicionalno učenici iz smjera veterinarski tehničar obilježavaju Svjetski dan zaštite životinja.  Svjetski dan zaštite životinja proglašen je još 1931. godine u Firenci kako bi se naglasio nepovoljan položaj ugroženih životinjskih vrsta, a obilježava se 04.listopada na blagdan sv.Franje Asiškog,sveca zaštitnika životinja.Ove godine u akciju obilježavanja su bili uključeni svi učenici i djelatnici Medicinske škole u Rijeci koji su svojim prilozima pomogli napuštenim psima koji su smješteni u Dumovcu u gradskom skloništu za nezbrinute životinje grada Zagreba.

U srijedu 04.listopada 2017 ,krenuli smo u posjet gradskom skloništu Dumovec u Zagrebu i u Zoološki vrt grada Zagreba.

U skloništu su nas dočekale ljubazne edukatorice Nina i Marina te su nas proveli kroz prostore skoništa. Trenutno se u skloništu nalazi veći broj pasa svih veličina i starosti od štenaca do starijih pasa.Zahvaljujući predanom radu zaposlenika i velikom broju volontera u skloništu se životinje bez vlasnika zbrinjavaju ,obavljaju se potrebni veterinarski zahvati –mikročipiranje,cijepljenje i kastracija ,a zatim se psi udomljavaju .

Iako u skloništu psi  imaju prostora,primjerenu hranu,potpunu veterinarsku skrb i brigu brojnih volontera najveći uspjeh je kad svaki od njih nađe svoj dom i svog vlasnika.

Osim pružanja pomoći i udomljavanja pasa, sklonište se aktivno bavi edukacijom građana za odgovorno ponašanje prema životinjama,poticanjem zajednice u pomaganju životinjama i poboljšanjem procesa zbrinjavanja životinja.

Nakon posjeta skloništu u Dumovcu,ostatak prekrasnog jesenskog dana proveli smo u zagrebačkom Zoološkom vrtu. I tamo su učenici odradili tematsku radionicu o ugroženim životinjskim vrstama ,a edukatorica ih je upoznala s projektima u kojima sudjeluje Zoološki vrt u Zagrebu.

Učenici su bili u pratnji nastavnica Božice Vičević i Martine Weinberger-Viljušić

Martina Weinberger-Viljušić

objavio: Silvana Bićanić   datum: 9. 10. 2017.

« Listopad 2017 »