Međužupanijski stručni skupovi za nastavnike i učitelje kemije i biologije

U četvrtak, 6. srpnja i petak, 7. srpnja 2017. godine u Medicinskoj školi u Rijeci održana su dva Međužupanijska stručna skupa za nastavnike i učitelje kemije i biologije pod nazivom „Učenje i poučavanje nastavnih predmeta Biologija i Kemija u funkciji razvijanja prirodoslovne pismenosti“ u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje.

fotogalerija:

Predavači su bili dr. sc. Diana Garašić, doc. dr. sc. Nenad Judaš, Borjanka Smojver, dipl. ing. i Darinka Ivković-Ciganović, prof. 120 nastavnika i učitelja iz Primorsko-goranske, Istarske, Karlovačke i Ličko-senjske županije sudjelovalo je u interaktivnim predavanjima, rješavanju problemskih zadataka u skupini, razmjeni iskustava i praktičnom radu.

Teme su bile:

1. PISA istraživanje te učenje i poučavanje nastavnih predmeta Biologija i Kemija u funkciji razvijanja prirodoslovne pismenosti –interaktivno predavanje (dr. sc. Diana Garašić)

2. Učenje otkrivanjem-radionica (doc. dr. sc. Nenad Judaš)

3. Aktivno učenje u funkciji izgradnje temeljnih bioloških i kemijskih koncepata (dr. sc. Diana Garašić i Borjanka Smojver, dipl. ing.)

4. Turnir mladih prirodoslovaca (Darinka Ivković-Ciganović, prof.)

Na temelju analize PISA ispitivanja 2015. nastavnici i učitelji su promišljali o uzrocima nezadovoljavajućih rezultata naših učenika te predložili načine učenja i poučavanja koji će unaprijediti prirodoslovnu pismenost učenika i pridonijeti usvajanju temeljnih prirodoslovnih koncepata. Za ovako mnogoljudni, dvodnevni skup, odabran je prostor naše nove škole, a nastavnici Aktiva kemije i tehničko osoblje su omogućili i olakšali odvijanje tako velikog i zahtjevnog događanja na čemu im zahvaljujem. Draženka Maričić, voditeljica Aktiva kemije i domaćica skupa.

objavio: Silvana Bićanić   datum: 8. 7. 2017.

« Kolovoz 2017 »