Kako poboljšati proces dijagnosticiranja i liječenja raka dojke?

Dana 15. ožujka 2017. učenici IV-2, V-1 i V-2 razreda smjera medicinska sestra-tehničar opće njege Medicinske škole u Rijeci, pod vodstvom nastavnika Filipa Knezovića, bacc. med. techn., sudjelovali su na tribini naziva „Kako poboljšati proces dijagnosticiranja i liječenja raka dojke?“.

Tribina je organizirana na Medicinskom fakultetu u Rijeci od strane udrugâ „Sve za nju“ i „Nada“, a cilj joj je bio među ženama, koje su preboljele ili su u fazi liječenja raka dojke, prikupiti podatke koji će poslužiti kao temelj za  poboljšanje sustava dijagnosticiranja i liječenja. Sudjelovanjem na tribini učenici su dobili šira znanja o dijagnostici i liječenju samog raka dojke te su upoznati sa radom udruga i gore navedenim istraživanjem koje provode. Na taj su način osvijestili javnozdravstveni značaj cjelokupnog procesa zbrinjavanja i prevencije raka dojke.

Organizacijsku su podršku u sudjelovanju učenika pružile nastavnice Vesna Čačić, prof. reh., Sintija Kostadina, bacc. med. techn. i Kristina Semeš Pajić, bacc. med. techn.

Na tribini su sudjelovali sljedeći učenici:

Iz IV-2 razreda Adriana Bibić, Laura Bundalo, Antonija Ćaćić, Andrea Dujmović, Enriko Dulaj, Melani Đeneš, Karlo Fućak, Anto Iljkić, Arnela Jakupović, Lorena Jakus, Ante Kalanj, Kristina Petrović, Maja Šarić, Hania Šuke, Eni Večerina, Klara Vukojević i Kristina Vuković.

Iz V-1 razreda Antonela Alavanja, Matea Bengez, Iliana Brtan, Ivona Dvorinčić, Paula Franović, Antonia Hlača, Ingrid Jekić, Tina Kečanović, Anamarija Lupić, Sara Mureta, Matea Pavlić, Ivana Šimunović, Dolores Štimac, Ivana Tominac, Irena Vrzić, Robert Žmirić i Doris Žubrinić.

Iz V-2 razreda Almira Asani, Marin Bakula, Robert Crnković, Marko Ćorović, Renato Grgić, Nika Heberling, Marina Lešić, Marin Marinović, Ivana Paljušaj, Karla Šubat i Blanka Vujić.

objavio: Silvana Bićanić   datum: 17. 3. 2017.