Edukacija o zdravoj prehrani

Tehničari nutricionisti iz II-3 i IV-3 razreda sa svojim voditeljima nutricionistima Aleksandrom Ivković i Krešimirom Bakulom pokušali su građane educirati o zdravoj prehrani. Ove godine promovirali su najviše prehranu sirovom hranom. Na žalost (ili na radost) sve je bilo toliko dobro da je hrana planula u roku sat vremena i vrlo malo je moglo biti edukacije građana o zdravoj prehrani. Da bi naša edukacija barem malo uspjela, uskoro ćemo objaviti sve recepte pripremljenih jela na Korzu. Više pogledajte u foto-galeriji.

Sirova ishrana nije ograničena kako se često prvo pomisli, samo na voće i povrće. Ona je danas puno više od toga i sve se više koristi kao sjajan način zdrave prehrane u cijelom svijetu. Sirova hrana je zaista veliki blagoslov po naše zdravlje i to više nije tajna. Ali osim što doprinosi sjajnom zdravlju, zaista, velike su mogućnosti i u terapiji svih teških kroničnih bolesti u procesu ponovnog ozdravljenja. Spoznajmo i sami ovu jednostavnu ali veličanstvenu istinu, a onda spoznaju prenesimo i drugima. A to doista prenosimo najbolje kada i sami odišemo sjajnim zdravljem i velikom životnom energijom. Zahvaljujući uređajima za pripremu sirove hrane koji su nam na raspolaganju, možemo sve više spremati razne specijalitete i pritom sačuvati sve neophodne hranjive sastojke koje namirnice u svom prirodnom obliku imaju.
Sudjelovali su učenici II-3 razreda, programa tehničar nutricionist: Lucija Ažić, Valentina Bendra, Lucija Benić, Ines Delić, Mirjam Dragičević, Hanna Galić, Maja Gržinčić, Dan Ivančić, Lara Krasulja, Tijana Kukuljan, Antonella malenica, Mihaela Malnar, Lea Medanić, Matea Papić, Mirela Pašić, Ana Pavić, Marko Putnik, Ana Senčić, Maris Šegon, Ana Šojat, Mia Španjol-Šimunelić, Nikka Šubat, Sara Travaš, Sanja Vuić i Kristina Žužić
Učenici IV-3 razreda, programa tehničar nutricionist: Nika Bačić, Doris Curać, Valentina Dashi, Luka Devčić, Andrej Dorić, Dora Jakovac, Brigita Knežević, Darina Kosanović, Martina Maričević, Barbara Pleše, Alen Supičić, Natalija Štimec, Lucija Šverko

objavio: Mirjana Lončar   datum: 22. 10. 2016.