Školski sportski klub "Medicinar" osvojio treće mjesto u PGŽ

Školski sportski klub "Medicinar" i voditeljice Melita Dolić i Vlasta Lovrić Maras danas su primili iznimno priznanje za uporan i dugotrajan rad. Školski sportski klub "Medicinar", u izuzetno jakoj konkurenciji sportskih gimnazija i sportskih razreda, osvojio je izvrsno treće mjesto u Primorsko-goranskoj županiji, prvi put u povijesti škole. Hvala svim našim učenicima sportašima koji su najviše zaslužni za taj veliki uspjeh ŠSK "Medicinar" i njihovim voditeljicama Meliti Dolić i Vlasti Lovrić Maras. Više pogledajte u foto-galeriji

U velikoj kongresnoj dvorani Best Western Hotela Jadran, održana je u srijedu, 20. siječnja 2016. Svečana dodjela priznanja i novčanih nagrada najuspješnijim školskim sportskim društvima osnovnih i srednjih škola kao i voditeljima čije su momčadi školskih sportskih društava nastupale na Državnim prvenstvima školskih sportskih društava osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske za školsku godinu 2014./2015. održana je u srijedu, 20. siječnja 2016. u velikoj kongresnoj dvorani Best Western Hotela Jadran u organizaciji Saveza školskih sportskih društava Primorsko-goranske županije.
Dodijeljeno je 6 priznanja i nagrada najuspješnijim školskim sportskim društvima osnovnih i srednjih škola iz Primorsko-goranske županije, te 21 priznanje i nagrada voditeljima čije su momčadi nastupile na Državnim prvenstvima školskih sportskih društava osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske u školskoj godini 2014./2015.

Nagrađeni kod srednjih škola:
1. ŠSD Gimnazijalac Rijeka iz Prve riječke hrvatske gimnazije sa 3.000,00 kuna
2. ŠSD GAM iz Gimnazije Andrije Mohorovičića sa 2.000,00 kuna
3. ŠSD "Medicinar" iz Medicinske škole u Rijeci sa 1.000,00 kn

U ime škole i ravnatelja Alena Vukelića priznanje za školu preuzela je profesorica Mirjana Lončar, a u ime odsutne profesorice Melite Dolić, profesorica Vlasta Lovrić Maras.

U sklopu Svečanosti dodijeljene su i Zahvalnice gradovima, općinama, institucijama i školama za suradnju tijekom školske godine 2014./2015.
U ime Primorsko-goranske županije Svečanoj dodjeli nazočili su pročelnica UO za odgoj i obrazovanje Edita Stilin, pročenik UO za kulturu, sport i tehničku kulturu Valerij Jurešić.

Školski sportski klub "Medicinar" osnovan je 1996. godine na inicijativu tadašnjeg ravnatelja doktora Radovana Šoljage i profesora TZK. Ravnatelj Radovan Šoljaga bio je predsjednik ŠSK "Medicinar" 18 godina i pružao veliku podršku učenicima i nastavnicima u realizaciji svih projekta i natjecanjima. Još jednom hvala svim učenicima koji su ovih dvadeset godina gradili klub, davali sami sebe i bespoštedno branili boje našega kluba te prezentirali Medicinsku školu u Rijeci.

Muška badminton ekipa ŠSD "Medicinar" osvojila je treće mjesto na Županijskom natjecanju. Za taj uspjeh zaslužni su: kapetan Ivor Ilić, IV-6, Tomislav Budimir, III-7, Alen Šehić, III-5 i Ivan Vlah, II-5. Posebno hvala Ivoru Iliću na četiri godine neumornog igranja za ŠSK "Medicinar".

Muška ekipa ŠSK "Medicinar" u malom nogometu na poluzavršnici Gradskog natjecanja: Giuliano Popović, III-4, Miroslav Iličić, II-4, Marko Barić, II-4, Marko Bačvarov, III-7, Marin Bakula, III-2, Robert Greblički, IV-4, Niko Jović, IV-4, Tomislav Budimir, III-7, Marko Jurinović, V-2, Anto Iljkić, II-2 razred. Voditeljica Vlasta Lovrić Maras. Posebno hvala maturantima Marku Jurinoviću, Niku Joviću i Robertu Grebličkom veliko hvala na svim dobrim utakmicama koje su odigrali za Medicinsku školu u Rijeci i što su izvrsno branili boje našega kluba "Medicinar".

Ženska malonogometna ekipa ŠSK "Medicinar" postigla je izvrstan uspjeh osvojivši četvrto mjesto na državnom natjecanju. Za ekipu "Medicinar" igrale su: Sanja Jelušić, I-5, Daria Galović, IV-8, Mirna Sudan, IV-3, Ira Stanić, IV-8, Paula Bellen, IV-7, Ema Vukušić, II-3, Anita Kauzlarić, II-3, Lisa Mataija, IV-7 i Natalia Biberica, III-4, Dora Jakovac, II-3 razred (pričuve Lana Šokota, I-7, Doris Štimac, III-6, Maša Palčić, III-6).
Posebno hvala maturanticama koje su četri godine neumorno branile boje našeg kluba Mirni Sudan, Iri Stanić, Dariji Galović, Lisi Mataija i Pauli Bellen. Voditeljica Vlasta Lovrić Maras.

Ženska košarkaška ekipa ŠSK "Medicinar" osvojila je izvrsno peto mjesto na državnom natjecanju. Za ekipu "Medicinar" igrale su: Monika Perić, IV-3 (kapetan), Ina Nuić, III-5, Matea Blažević, III-6, Ada Okić, I-6, Karla Torić, I-6, Ivana Jurjević, V-2, Lorena Krakić, I-1, Ema Margitić, II-6, Paula Burić, III-6, Lorena Kostelac, III-6, Darija Stošić, I-2 i Doris Kedžo, I-1 razred. Ekipu je vodila Melita Dolić, prof. Iskrene čestitke djevojkama i profesorici Dolić na postignutom uspjehu i plasmanu. Posebno hvala maturanticama Ivani Jurjević i Moniki Perić.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 20. 1. 2016.