Stručni izlet veterinarskih tehničara u Lič i Zagreb

U utorak, 03.11.2015 učenici IV-3 i II-3 (veterinarski tehničari)odradili su nastavu iz predmeta Praktična nastava i Mikrobiologija i zarazne bolesti u skloništu za pse Veterinarske stanice Rijeka u Liču.

Dočekali su nas ljubazne djelatnice dr.vet.med Milka Mijanović, vet.teh. Tamara Tomić(bivša učenica naše škole) i volonterka Ivana.Nakon razgledavanja skloništa i upoznavanja sa djelatnostima kojima se bavi sklonište, učenici su se
na visokoj razini pa psi dugo vremena čekaju na svog vlasnika.Psi u skloništu su socijalizirani, zaigrani i željni pažnje pa su jedva dočekali odlazak sa učenicima u šetnju i istrčavanje na obližnjoj livadi.Većina pasa naučena je na povodac i osnovna pravila poslušnosti pa je rad s njima pravo zadovoljstvo.

Nakon boravka  u Liču nastavili smo prema Zagrebu  u Agroproteinku.

Agroproteinka d.d. neizostavan je čimbenik u prehrambenoj, a prije svega u mesoprerađivačkoj industriji, jer zbrinjava sve nusproizvode životinjskog podrijetla. Budući da se radi o velikim količinama nusproizvoda, o vrlo osjetljivoj djelatnosti koja je bitna za ljudsko zdravlje i zaštitu okoliša te o kompliciranom procesu obrade,  Uz to ona osigurava potrebnu sljedivost unutar prehrambene industrije te je certificirala ISO 9001:2008 u srpnju 2002 godine.

Potkraj 2006. Agroproteinka je otvorila novi pogon, SafEco,  kako bi osigurala odvojenu toplinsku preradu životinjskih nusproizvoda kategorija 1i 2 od životinjskih nusproizvoda kategorije 3 i time uskladila svoje djelovanje s europskom uredbom o životinjskim nusproizvodima. Ispred  tvrtke  Agroproteinke dočekao  nas je dr.vet.med .Heruc Zlatko koji vodi veterinarsku službu unutar Agroproteinke. Bili smo upoznati  sa  proizvodnim pogonima  koji prerađuju kategoriju 1 , 2 i 3,  sekcijskom dvoranom Hrvatskog vetrinarskog instituta , biološkim pročišćivačem vode i zraka. Agroproteinka   je dokaz kako je Hrvatska na putu da ide u potpunosti s Europom u očuvanju okoliša, pa zato  s pravom možemo reći da je Agroproteinka  tvrtka  na usluzi čovjeku i prirodi.

objavio: Silvana Bićanić   datum: 19. 11. 2015.