Budi faca, reci NE nasilju

U petak, 6.listopada je 150 učenika naše škole i tri nastavnice (Saša Uljančić, Danijela Tibljaš i Božica Vičević) sudjelovalo  na snimanju milenijske fotografije povodom Svjetskog dana prevencije zlostavljanja djece.

Dječji dom "Tić“ Rijeka organizirao je milenijsko fotografiranje na Riječkom lukobranu, a povodom obilježavanja Svjetskog dana prevencije zlostavljanja djece i 15. godišnjice rada „Tića“. Fotograf Šime Strikoman snimio je „milenijsku fotografiju“ sa više od 1600 sudionika.

Sudionici su Riječkom lukobranu formirali oblik „Tića“ na srcu promjera 45 m2, a u izvođenju fotografiranja uključila se Javna vatrogasna postrojba Grada Rijeke koja je svojim vozilom omogućiti podizanje fotografa na visinu od oko 30 - 40 m.

Dječji dom „Tić“ već devet godina obilježava Svjetski dan prevencije zlostavljanja djece, kao aktivni član Međunarodne koalicije u kampanji za obilježavanje tog dana i partner organizacije WWSF u Republici Hrvatskoj. Ove godine će, kroz 19 dana aktivizma u studenom, organizirati tri aktivnosti od kojih je „milenijska fotografija“ prva u nizu, a slijede info-pult na Korzu i cjelodnevna aktivnost sa riječkim ambasadorima nenasilja odnosno  ambasadorima „Tića“.

Svi sudionici dobit će bookmarke s porukom: Budi faca, raci NE nasilju" Učenici naše škole bookmarke mogu dobiti u školskoj knjižnici.

Izvor: www.mojarijeka.hr/Mia Mohorić

objavio: Silvana Bićanić   datum: 7. 11. 2015.