Svečana podjela završnih svjedodžbi

U srijedu, 8. srpnja 2015. u svečanoj dvorani "Izidor Kršnjavi" Medicinske škole u Rijeci održana je svečana podjela svjedodžbi o položenom završnom ispitu i ispitima državne mature za maturante Medicinske škole u Rijeci generacija školske godine 2014./2015. Završni ispit uspješno je položilo 207 maturanta sa srednjom ocjenom 4,67. Iz IV-3 razreda , programa tehničar nutricionist s uspjehom je završilo 25 maturanata (4,56); iz IV-4 razreda, programa fizioterapeutski tehničar 28 maturanta (4,00); iz IV-5 razreda, programa zdravstveno-laboratorijski tehničar 25 maturanta (4,36); iz IV-6 razreda, programa farmaceutski tehničar 25 maturant (4,36) i iz IV-7 razreda, programa dentalni tehničar 28 maturanata (4,46). Prigodnim plaketama nagrađeni su najbolji maturanti generacije: Paula Bellen iz IV-7 i Daria Galović iz IV-8 razreda. Plakete im je uručio ravnatelj Alen Vukelić, dr. Svečanu prisegu budućih zdravstvenih djelatnika pročitao je Josip Brusić, dr.med.dent. Razrednici su im uručili završne svjedodžbe, a prozvala ih je profesorica Mia Černivec. Svečanost je pripremila i vodila Ines Turković, mag.theol. Svečanoj podjeli završnih svjedodžbi nazočili su zamjenik predsjednika Hrvatske komore dentalne medicine prof.dr.sc. Pavel Kobler, dr.med.dent. i viša stručna savjetnica za Europass Vlasta Jelašić Kerec iz Agencije za mobilnost i programe Europske unije. Prva generacija dentalnih asitentica / dentalnih asitenata u Republici Hrvatskoj uz završne svjedodžbe dobila je i Europass dodatak svjedodžbi. Europass im omogućuje opis vještina stečenih tijekom srednjoškolskog obrazovanja, a priznatih u bilo kojoj Europskoj zemlji. Više pogledajte u foto-galeriji.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 8. 7. 2015.