Međunarodna izložba pasa CACIB

U Rijeci je 7. i 8. veljače 2015. održana Međunarodna izložba pasa CACIB Rijeka. Izložbu su posjetili učenici Medicinske škole u Rijeci smjera veterinarski tehničar sa svojim nastavnikom struke Božicom Vičević. Izložbu je organizirao Športski kinološki kljub Rijeka u sportskoj dvorani Zamet gdje je izloženo 1600 pasa čiji su izlagači iz 24 zemalja. Ovakva su događanja iznimna prigoda za podizanje kinološke svijesti i podizanje kvalitete života sa psima, ali i prilika za druženjem čime se produbljuje kvaliteta suživota s drugim ljudima. S druge strane, potrebno je istaknuti i potrebu za podizanjem ekološke svijesti vlasnika pasa i obveze čišćenja okoliša za svojim ljubimcima tijekom svakodnevnih šetnji čime će se u velikoj mjeri doprinjeti ćistoći grada i kvaliteti te kulturi življenja. Kao i prošle godine i ovu izložbu je otvorio naš gradonačelnik Vojko Obersnel.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 9. 2. 2015.