Mislim globalno, djelujem lokalno

U četvrtak, 13. studenog 2014. u Gradskoj vijećnici grada Rijeke održao se deveti "Dan akcije 2014". Riječ je o središnjem događaju projekta "Mislim globalno, djelujem lokalno", kojeg zajednički provode Grad Rijeka i udruga delta. U provedbu projekta uključilo se pedesetak srednjoškolaca koji su tijekom Dana akcije osmišljavali projekte na temu "Cjeloživotno učenje", uz pomoć trenera i volontera Udruge Delta te djelatnika riječke gradske uprave. Iz naše škole sudjelovali su Lucija Rako, Emma Đunđek i Clara Coslovich iz IV-6 razreda i Mia Brajković iz IV-4 razreda.

Cilj ovog projekta je pružanje mogućnosti mladim ljudima između 14 i 19 godina da razviju sposobnosti potrebne za aktivno sudjelovanje u procesima donošenja odluka na lokalnoj razini. Nakon cjelodnevnog osmišljavanja projekta na zadanu temu svaka grupa srednjoškolaca u vijećnici je prezentirala svoj projekt, a kao najbolji izabran je projekt grupe "Soba 315" naziva "Djela, ne riječi" koji će se realizirati uz financijsku podršku Grada Rijeke te tehničku podršku Udruge Delta. Član te grupe bila je i Lucija Rako iz IV-6 razreda. Učenici su projekt osmislili kao vatrogasnu probu koja će se nenajavljeno održati u školi za vrijeme nastave u suradnji s Javnom vatrogasnom postrojbom Rijeke i bolničarima iz KBC Rijeka. Na taj način moći će naučiti kako poduzeti mjere sigurnosti u slučaju nesreće jer smatraju da primarno treba znati kako spasiti nečiji život.

Pobjednička ekipa "Soba 315"

objavio: Mirjana Lončar   datum: 20. 11. 2014.