Međužupanijsko stručno vijeće

U petak, 7. studenog 2014. u Medicinskoj školi u Rijeci održano je Međužupanijsko stručno vijeće u obrazovnom sektoru zdravstva i socijalne skrbi za Primorsko-goransku, Ličko-senjsku, Istarsku i Karlovačku županiju, u trajanju od 6 sati. Na stručnom vijeću sudionici su posjetili ustanovu za palijativnu skrb Marija Krucifiksa Kozulić u Rijeci. Stručni skup je pripremila i vodila voditeljica Međužupanijskog stručnog vijeća za medicinske sestre za navedene županije Elda Karadža, prof. Predavači na stručnom skupu bili su Dunja Frković, prof., Maria Juretić, dipl.biok, i Gabrijela Švarcer, bacc.med.techn. iz Medicinske škole u Rijeci te Larisa Miletić, bacc.med.tech. glavna sestra u Hospiciju. Više pogledajte u foto-galeriji.

Sadržaj rada

10,00 sati - Okupljanje i pozdravna riječ domaćina

10,15 – 11,00 sata -  Dunja Frković, prof. mentor, Medicinska škola u Rijeci – Upravljanje razredom vs. razredna disciplina - predavanje

11,00 – 11,30 sati - Maria Juretić, dipl.biokemičarka, Medicinska škola u Rijeci – Izrada pripravaka za njegu kože – radionica

11,30 - 12,00 sati – stanka

12,00 – 12,50 sati - Gabrijela Švarcer, bacc.physioth., stručni učitelj mentor, Medicinska škola u Rijeci – Uloga fizioterapeuta u palijativnoj skrbi - predavanje

13,00 – 13,30 – stanka

13,30 – 15,00 sati - Larisa Miletić, bacc.med.techn., Ustanova za plaijativnu zdravstvenu skrb Marija Krucifiksa Kozulić – hospicij – Predstavljanje hospicija – predavanje i vođeni razgled kroz hospicij

15,00 – 16,00 sati - Zaključci skupa i podjela potvrdnica o sudjelovanju – zatvaranje stručnog skupa

objavio: Mirjana Lončar   datum: 11. 11. 2014.