Medicinska škola u Rijeci - škola solidarnosti

I ove godine uključujemo se u različite humanitarne aktivnosti u našem gradu. Počinjemo u petak, 3. listopada 2014., kada ćemo prisustvovati predavanju koje organizira Udruga "Nada" , udruga žena operiranih od karcinoma dojke. Predavanje će se održati u Gradskoj vijećnici, Korzo 16, s početkom u 17,00 sati. Tema predavanja je "Psihološki momenti kod onkološkog bolesnika", a predavači su prof. Inka Miškulin, psiholog, psihoterapeut i dr. Ika Rončević Gržetić. Akcija se nastavlja u subotu, 4. listopada 2014. Započinje šetnjom podrške ženama oboljelim od karcinoma dojke. Okupljamo se i krećemo s Jelačićevog trga (pored fontane) u 10,00 sati do Gradske vijećnice. U 11,30 sati ćemo u Rijeci, kao i u ostalim gradovima u Hrvatskoj, istovremeno puštati ružičaste balone u znak sjećanja na žene koje su izgubile bitku s ovom opakom bolešću. Također ćemo prodavati ruže na štandu ispred gradske vijećnice, a sav prihod ide Udruzi "Nada" te ćemo dijeliti informativni materijal o prevenciji i radu udruge. Učenici IV-1 i IV-2 razreda, programa medicinska sestra - tehničar opće njege, će s profesoricom Sašom Uljančić aktivno sudjelovati u svim događanjima, a ovim putem pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 30. 9. 2014.