Državno natjecanje u boćanju za osobe s invaliditetom

U subotu, 20. rujna 2014. u dvorani Mladosti održano je III. kolo prvenstva Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom. Na natjecanju je sudjelovalo 10 klubova iz države s ukupno 50 sportaša. Iz Medicinske škole u Rijeci kao volonteri sudjelovali su učenici III-4 i IV-4 razreda, programa fizioterapeutski tehničar s voditeljicom Milenom Jelovčić, VFT. Iz IV-4 razreda volontirali su: Matija Pilepić, Danijel Pulja, Lucija Rogić i Matej Jović, a iz III-4 razreda: Petar Colić, Leon Mikulić, Sebastijan Ružić i Marko Prpić. Osim što su bili suci pomagali su pri istovaru, utovaru i dovoženju osoba s invaliditetom i ovom priliko upućujemo im sve pohvale. Bravo fizići!

Sportska dvorana Mladost u Rijeci bila je domaćin III.  kola prvenstva Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom kojem je pokrovitelj bila Grad Rijeka s njezinim gradonačelnikom, Vojkom Obersnelom. Organizator prvenstva bio je boćarski klub osoba s invaliditetom 'Pulac' u suradnji s Hrvatskim savezom boćanja osoba s invaliditetom i Sportskim savezom boćanja za osobe s invaliditetom Grada Rijeke. Na natjecanje je došlo deset klubova iz države s ukupno 50 sportaša. Gospođa Dušicom Kailer, tajnica boćarskog kluba osoba s invaliditetom 'Pulac' istakla je da je cilj  bio da natjecanje prođe u fer i sportskoj atmosferi, ali i da se naši gosti osjećaju ugodno. Osim toga istakla je da je za ostvarenje cilja posebna zahvala ide, osim pokrovitelju i donatorima, i volonterima, divnim ljudima od kojih je najveći broj mladih. Volontirali su djelatnici policijske kuhinje, koji su kuhali ručak za sve sudionike bez naknade za svoj rad. Svakako treba spomenuti djelatnice Plodina u Ružićevoj, Jasminku Sušanj koja već drugu godinu izrađuje i poklanja tortu, pekarnice koje su donirale svoje proizvode, vozače koji dovozili natjecatelje i goste na natjecanje, članove Kluba koji se nisu natjecali, ali su zato došli pomoći, mamama koje su svojim kulinarskim umijećima doprinijele bogatijem doručku i većem izboru kolača, osobnim asistentima, učenicima Medicinske škole u Rijeci i njihovoj voditeljici Mileni Jelovčić, učenicima Srednje talijanske škole, njihovim profesorima i voditeljima koji ih odgajaju u duhu humanizma. Posebno nam je drago što u redovima naših volontera ima i mladih s invaliditetom“, rekla je Dušica Kailer.

Sljedeće natjecanje je u Poreču od 17. do 19. listopada, ali samo u konkurenciji rekreacije CP. Posljednje kolo prvenstva Hrvatske u boći za osobe s invaliditetom održava u Puli 26. listopada, a domaćin je Boćarski klub Istrijana. U Hrvatskoj se s natjecanjima u boćanju za osobe s invaliditetom počelo 2004., a od te godine Hrvatski boćarski savez za osobe s invaliditetom (HSBI) redovito nastupa na međunarodnim turnirima, europskim i svjetskim prvenstvima na kojima je evidentan napredak iz godine u godinu. Krajnji cilj je sudjelovanje hrvatske reprezentacije na paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru 2016. godine.

objavio: Mirjana Lončar   datum: 25. 9. 2014.