Svečana sjednica Nastavničkog vijeća

U srijedu, 23. listopada 2013. svečanom sjednicom Nastavničkog vijeća obilježen je Dan Medicinske škole u Rijeci i završen tjedan kojim smo obilježili dane naše škole. Na svečanoj sjednici podijeljena su priznanja mnogim učenicima koji su sudjelovali u aktivnostima povodom Dana škole, podijeljee su medalje najuspješnijima, oprostili smo se od naših profesora koji su otišli u mirovinu, čestitali jubilarcima, nagradili učenike koji su osvojili priznanje "Ponos škole" te najbolje učenike za školsku godinu 2012./2014. Gost na svečanoj sjednici bio je dekan Medcinskog fakulteta u Rijeci prof.dr. Alan Šustić. Više pogledajte u foto-galeriji.

Na početku svečane sjednice ravnatelj Medicinske škole u Rijeci, Radovan Šoljaga,  dr. pozdravio je dekana Medicinskog fakulteta u Rijeci prof.dr. Alana Šustića, predstojnika klinike za ansteziologiju i intenzivno liječenje, koji je također završio Medicinsku školu u Rijeci, smjer medicinska sestra-tehničar.

Dekan Medicinskog fakulteta bio je vrlo uzbuđen i sretan što je bio nazočan na proslavi Dana naše škole i toplim riječima obratio se nazočnima.

Priznanja učenicima za sudjelovanje u humanitarnim akcijama na Korzu (besplatno mjerenje tlaka, šećera u krvi, edukaciju građana o zdravom životu i oralnom zdravlju, edukaciju o ulozi fizioterapeuta u zdravom starenju, edukaciju građana o ljekovitom djelovanju čajeva u prevenciji bolesti te edukaciju o uređenju pasa) podijeli su Josip Brusić, dr.stom. i Irena Eisenkohl Novaković, VMS. Prvi put ove godine 44 učenika naše škole odazvalo se darivanju krvi te se upisalo u Registar potencijalnih darivatelja koštane krvi Zaklade Ana Rukavina. Priznanja i zahvalnice podijelila je Irena Eisenkohl Novaković, VMS.

Priznanja učenicima za sudejlovanje u bendu i zboru "Ruah" te animaciju euharistijskog slavlja u Svetištu Majke Božje na Trsatu koju je predvodio riječki nadbiskup i metropolita mons.dr. Ivan Devčić, podijelila je učenicima vjeroučiteljica Ines Turković, mag.teol.

Priznanja učenicima za sudjelovanje na parlaonici na temu "Zdravstveni odgoj u školi" te najboljim govornicima podijelila je voditeljica Debatnog kluma Marica Gašo, prof.

U glazbenom dijelu programa nastupile su učenice II-2 razreda Medicinske škole u Rijeci, polaznice Glazbene škole Ivan Matetić Ronjgov, Deborah Nell i Ključarić Adriana na klaviru.

Priznanja učenicima programa medicinska sestra - tehničar opće njege za sudjelovanje na školskom natjecanju iz zdravstvene njege i etike sestrinstva te medalje najuspješnijima podjelile su voditeljice natjecanja Daniela Depolo, prof. i Elda Karadža, prof.

Priznanja učenicima programa fizioterapeutski tehničar za sudjelovanje na školskom natjecanju iz kineziologije i medalje najuspješnijima podjelile su voditeljice natjecanja Milena Jelovčić, VFT i Tanja Mateševac, bacc.phis.teh.

Priznanja učenicima programa dentalni tehničar za sudjelovanje na školskom natjecanju iz dentalne protetike i medalje najuspješnijima podjelili su Josip Brusić, dr.stom. i Jasmina Kreč, zubotehničarka.

Priznanja učenicima programa farmaceutski tehničar za sudjelovanje na školskom natjecanju iz farmaceutske tehnologije s kozmetologijom i medalje najuspješnijima podjelile su voditeljice natjecanja Maria Juretić, dipl.biok. i Sanela Azirović, mr.ph.

Priznanja učenicima za sudjelovanje na školskom natjecanju iz analitičke kemije i medalje najuspješnijima podjelile su voditeljice natjecanja Milvija Kokić Baćac, prof. i Slavenka Žuža, prof.

Priznanja učenicima i nastavnicima za sudjelovanje na školskom turniru u briškuli i trešeti te medalje najuspješnijima podjelili su Mirjana Lončar, dipl.ing. i Lobert Simičić, prof. čestitke ovogodišnjim pobjednicima Slavenki Žuži i Nikši Vitkoviću.

Priznanja učenicima za sudjelovanje na sportskim natjecanjima te medalje najuspješnijima podjelile su voditeljice natjecanja Melita Dolić, prof. i Vlasta Lovrić Maras, prof.

Plesnu točku u glazbenom dijelu programa izveli su učenici III-3 razreda, programa tehničar nutricionist

Čestitke i simbolične nagrade nastavnicima koji obilježavaju jubilarni radni vijek podijelile su predsjednica školskog odbora Nensi Araminčić, lab.ing. i predsjednica učeničkog vijeća Dorotea Šulavjak, IV-4 razred. Za 10 godina rada - Ljiljana Josipović, za 15 godina rada (Marija Bosić, Josip Brusić i Gabrijela Švarcer), za 20 godina rada (Silvia Barnjak, Jasminka Hržić Grubelić, Aleksandra Mihelčić), za 25 godina rada (Ines Kršovnik i Bogumila Martinac Borovac), za 30 godina rada – Vesna Giaconi i za 35 godina rada – Daniela Depolo.

Sanja Orešković, pedagoginja s toplim riječima oprostila se od svoje kolegice psihologinje Diana Frank koja je nakon 35 godina rada otišla u mirovinu.

Sanja Orešković, pedagoginja s toplim riječima oprostila se od svoje kolegice psihologinje Diana Frank koja je nakon 35 godina rada otišla u mirovinu.

Daniela Depolo, prof. se s toplim riječima oprostila se od svoje kolegice  Kate Krivičić, VMS koja je nakon 43 godina rada otišla u mirovinu.

Naše nove umirovljenice: Diana Frank, dipl.psiholog, Dragica Svetina, prof. i Kata Krivičić, VMS dobile su plakete za zahvalu za dugodišnji rad i odgoj mladih naraštaja

objavio: Mirjana Lončar   datum: 28. 10. 2013.